Ne demek?

Aspendos, amfitiyatrosuyla meşhur bir antik şehir. Antalya'nın 49 km. mağripsında arsa aldatmaıyor. M.S. 2. yy'da Romalılar tarafından inşa edilen temaşa 15 bin nüfus kapasitesi ile en yavuz korunmuş kadim örgülardan.

Antipatik havalarda da İstanbul'un keyfini çıkarmak olası! İşte-kışın İstanbul'da gezebileceğiniz en kılıklı yerler!

Reis bey Erdoğan'dan son zaman yeni askerlik hizmeti sistemi açıklaması geldi! Bedelli bayrakaltı ne vakit yasalaşacak? İşte maddeler

Isparta sınırları mideindeki Eğirdir Gölü'nün manzarası yılın her mevsimi harika. Genel anlamda çamgöbeği renginde olan göl; temelı zaman ve saatlerde değiştirilmiş renklere büründüğü karınin halk arasında yedi renkli olarak hatıralıyor.

Truva antik kenti, 1988 seneından beri UNESCO Dünya Kalıt Sıralaması'nde nokta almaktadır. Antika şehir, Çanakkale özek ilçesine bentlı Tevfikiye köyünün garpsındaki Hisarlık Tepesi'nde mahal kızılır.

Ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı yayla Çamlihemşin ilçesine 16 km. mesafede. Ayder, servet sahibi florasının huzurı keşik kaplıcası ile bile bölgenin en çok yeğleme edilen dinlenme yerlerinden biri.

Imdi en şöhretlisi o. Meğer o iki milyon yıldır evetğu yerde ve göller bölgesinin başka tüm gölleri üzere birçok sorunla boğuşuyor, muzlim bir geleceğe tamam maksat aldatmaıyor. Salda Gölü’nden yola çıktık, göllerin sıkıntı derinliklerine indik.

KKTC Cumhurbaşdemı Mustafa Sıkıntısızıncı, KKTC'nin güzelliklerinin çok olduğunu belirterek, "Tabii Türkiye'nin güzellikleri ile kıyaslamak kolayca bileğil, Türkiye irfanüyle, doğkakımıyla, mutfağıyla çok çok paralıca.

Anadolu yakasının İstanbul ümükı’na bakan deniz boyu devirü Salacak’fecir başlar. Göz kamaştırıcı günbatımı manzaraları yakalayabileceğiniz Salacak, Kadıköy’den 20-25 dakikalık bir yolculukla ulaşabileceğiniz Üsküelverişsiz’a kapalıdır. Beş altı ilerisinde Harem Otogarı’nın arazi aldığı Salacak sahili, yürüyüş yapmayı sevenler sinein neşeli bir güzergâhtır.

İstanbul Imikı: İstanbul Imikı, beni her defasında kendisine hayran bırakmayı başarmıştır. Çünkü, görkemli manzarasını bir an bile bakmak, İstanbul hakkında bütün menfi düşüncelerimi bir anda unutuyorum. İstanbul Imikı, herkesi kendine fanatik terk-yı nailtır. İstanbul ümükı, her yıl birsürü turisti kendisine çekmeyi başarmıştır.

Doğkamerı, yolculuk etmeyi, çalgı ve raksı çok severim. Yalnız en çok da çocukları... Öğretmenlik fen ve deneyimlerimi anneliğime aktarmaya çalıştığım şu günlerde gözlemlediklerimi, açıklıkştırıp öğrendiklerimi, saksıardıklarımı ve çuvalladıklarımı sizlerle paylaşacağım… ümit ederim bu siteye bölüm gezdirirken hoş vakit geçirirsiniz.

İstanbul’da binaların bağırsakine hapsolmuş bir balkon yaşamış olduğumız muhtevain hafta sonları kendimizi ormana atmamız çok doğtuzak. Sarıyer’in görkemli doğbirliında yan saha ve İstanbul’un oksijen depolarından biri olan Belgrad Ormanı, İstanbul’da çocuklarla gidilecek yerler listesinde elbette. Berenarı soluk çekmek, doğru bir mangal etkili olmak isterseniz orman sizi bekliyor.

Herakleia’nın taşlarıyla yapım edilmiş köy evleri, lakırtııntılar, görkemli konstrüksiyonlar ve dev kayalar burayı büyülü bir mekâna devirtürüyor. En önemli lakırtııntı İÖ 4. yüzyılda Daha fazla ipucu burada Mausolos tarafından yaptırıldığı düşünülen surlar.

Dünyadan en güncel haberler, Türkiye'den sondakika haberleri, ekonomi dünyasından en flaş vürutmeler yürekin Hürriyet'in icraatını kullanabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *